اخبار

فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز شهر ستان جویبار برای اخذ مجوز اقدام نمایند

فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری بدون مجوز شهر ستان جویبار برای اخذ مجوز اقدام نمایند
محمدفوقی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان جویبار از فعالان خبری در پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری شهر ستان جویبار بدون مجوز خواست که تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، نسبت به ثبت درخواست اخذ جوز فعالیت خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.

با توجه به مصوبه جدید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در یکصد و بیستمین جلسه آن کارگروه مبنی بر مجرمانه بودن فعالیت تارنماهای خبری بدون شناسنامه (با استناد به قانون مطبوعات)، هیات نظارت بر مطبوعات از کلیه گردانندگان پیام رسان‌ها و سایت‌های خبری فاقد مجوز که طی یک سال گذشته فعالیت داشته‌اند، دعوت به عمل می‌آورد تا پایان بهمن‌ماه سال جاری، نسبت به ثبت درخواست اخذ مجوز فعالیت پایگاه خبری مورد نظر خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور اقدام کنند.

 

بنابر این گزارش، این تصمیم صرفا در راستای صیانت از حقوق و بسط و توسعه فعالیت رسانه‌های خبری با شناسنامه و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده از نام رسانه‌های دارای مجوز اتخاذ شده است و رسانه‌های غیر خبری، مشمول آن نیستند. بدیهی است، رسیدگی به درخواست‌های ثبت شده و تطبیق وضعیت این رسانه‌ها با قانون مطبوعات، در اولویت انجام می‌شود و در صورت احراز شرایط و تایید صلاحیت، مجوز فعالیت پایگاه خبری صادر می‌گردد.

 

ضمنا تاکید می شود؛ در صورت عدم ثبت تقاضا و دریافت مجوز، هرگونه فعالیت رسانه‌ای خبری، مصداق اخبار رسانه‌های جعلی قلمداد خواهد شد.

۲۹ دی ۱۳۹۹ ۰۷:۵۳
روابط عمومی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید